Zālienu ierīkošana, atjaunošana, pļaušana un kopšana

Property Manager Jurmala - esam zālienu ierīkošanas un atjaunošanas speciālisti! Palīdzēsim ierīkot un atjaunot jau esošu zālienu! Sniegsim nepieciešamos padomus! 

Jauna zāliena ierīkošana:

Ierīkojam zālienus no "nulles". Augsnes pārbaude, nepieciešamās melnzemes, minerālu un kaļķa piegāde. Reljefa izveide, konsultācijas par labākajām un piemērotākajām zāliena sēklām. 

Visi nepieciešamie darbi - vecās augsnes noņemšana un utilizācija, jaunās augsnes izlīdzināšana, noblīvēšana, mēslošana, kaļķošana un sēšana. 

Papildus piedavājam regulāru zālienu apkopi (pļaušana, zāles izvešana, mēslošana utt). 

Esošā zāliena rekonstrukcija:

- Zāliena aerācija, vertikulācija, frēzēšana, kaļķošana, mēslošana, piesēšana

Zāliena augsne, ārvides apstākļu ietekmēta, kļūst blīvāka un cietāka. Jebkādiem ziediem, krūmiem un kokiem nepieciešama normāla vide, kurā ir barības vielas, relatīvs mitrums, kā arī gaisa esamība augsnē. Gaisa samazināts daudzums augsnē, palēnina zāles un augu augšanu, pazeminās augu spēja uzņemt barības vielas, minerālus un mitrumu. Šādā gadījumā augsnes vide ātrāk paliek skāba, kā rezultātā veidojas sūnas un pastiprināti sāk augt nezāles. Lietderīgi, ja 40 - 50 % augsnes poru satur gaisu, jo tas stimulē augsnes kvalitāti un augu augšanu. Aerācija jeb vertikulēšana (vertikulācija) veicina gaisa pieplūdi augsnei un augu saknēm, noņem sūnu un skābo vidi. Samazinās nokrišņu (lietus) virszemes notece, mitrums vairāk iesūcas augsnē. Šādā gadījumā minerāli, kaļķis un citi mēslojumi ātrak un efektīvāk nonāk augu saķņu sistēmā, augi veido dziļāku un stiprāku sakņu sistēmu, ilgstošāk spēj nodrošināt sevi ar mitrumu. Process atbrīvo zālienu no sūnām un nosēdumiem, kā arī tiek apstrādāta augsnes virskārta. Līdz ar to zāliens kļūst veselīgāks, izturīgāks un arī skaistāks.

Zālienu ierīkošana, atjaunošana, pļaušana un kopšana

- Zāliena aerācija vertikulacija frēzēšana (kad un cik bieži)

Privātmāju īpašumos aerāciju un vertikulēšanu veic pavasarī no aprīļa līdz jūnijam (pirms aktīvās zāliena augšanas sezonas).  Profesionālajos sporta objektos darbus veic regulāri sezonas laikā.

Sarežģītos objektos (ļoti mitrās vietās, (ļoti sablīvēta augsne) augsnes areāciju un vertikulēšanu veic ik gadu. Parasti aerāciju un vertikulāciju veic reizi 2-4 gados.

6 mēnešus pēc iesēšanas, vēlams mitrā laikā, zālienu rušināt, grābjot velēnu ar asu grābekli.

- Izmantojamā tehnika un instrumenti aerācijai un vertikulēšanai

Izmantojami aeratori un  vertikulieri, kas irdina augsni 5-10 cm dziļumā. Piemājas dārzā var izmantot arī dakšas (velēnu durstot). Velēnu var aerēt un vertikulēt , velēnu ķemmējot ar asu grābekli.

Labāks rezultāts tiks panākts, ja tiks izmantots aerators -vertikulieris, kas darbu veic vienmērīgi visā platībā un vienadā kvalitātē.

Pēc aerācijas, no zāliena nogrābj sūnas, lapas un visas liekās zāliena atliekas. Pēc tam veicama zāliena mēslošana un kaļķošana.

- Jautā Property Manager Jurmala dārzniekiem

Ja negribi pats kopt savu zālienu un ir jautājumi, droši jautājiet Property Manager Jurmala speciālistiem. Mūsu dārznieki palīdzēs un nepieciešamības gadījumā izpildīs minētos darbus

Zāliena pļaušana