Atbalstmūri un aizsargmūri dārzam

Gadījumos, kad teritorijas reljefs nav vienveidīgs vai arī Jūs vēlaties to padarīt reljefainaku, lieti noderēs atbalstmūru vai aizsargmūru konstrukcijas.

Atbalstmūri un aizsargmūri nodrošina reljefa saglabāšanu atbilstoši sākotnējai iecerei. To funkcionālā jēga ir grunts, kas atrodas dažādos augstumos noturēšana sākotneja formā un augstumā.

Ar atbalstmūru un aizsargmūru palīdzību mēs varam dārzu veidot vairakos līmeņos, radīt iespēju kolorītām un elegantām augstuma pārejām starp dārza zonējumiem. Nodrošināt acīmredzamu pāreju no vienas augu grupas uz citu, aizsargat dārzu no vējiem, sadalīt teritorijas, radīt atpūtas vietas un tamlīdzīgi.

Dārza atbalstmūrus un aizsargmūrus var veidot no visdažādākajiem materiāliem - klūgām, akmeņiem, dēļiem, impregnētiem stabiem, akmeniem, ķieģeļiem, blokiem, polimēra materiāliem, stikla, betona, augsni saturoši materiāli utt.

Sākotnēji ir jātiek skaidrībā ar teritorijas zonējumu, objektu izvietojumu un citam specifiskām detaļām.

Atbilstoši projektam ir izpildāmi uzmērījumi (gan horizontālie, gan vertikālie). Veicamas mērījumu atzīmes dabā.

Veidojot zemos atbalstmūrus un aizsargmūrus var izveidot lieliskus teritorijas zonējumus. Turklāt zemās konstrukcijas ļauj tās izmantot atpūtas vietām, jo uz tām var sēdēt un izmantot atpūtas vajadzībām (grilam, priekšmetu novietošanai utt). Ar zemo aizsargmūru palīdzību, lieliski var veidot norobežojumus celiņiem, atpūtas laukumiem un citiem teritorijas elementiem. Tie izskatās ļoti labi, turklāt tiem ir lieliska funkcionalitāte dārza formas planošanā un norobežošanā.

Veidojot augstos atbalstmūrus un aizsargmūrus ieteicams izvietot stīgas, jo tādā gadījumā var iestādīt vīteņaugus un neilgā laikā (pāris sezonās) noaudzēt aizsargmūri ar skaistiem zaļiem vīteņaugiem. To lieliskākās īpašības ir ātraudzība un skaistais vizuālais skats. Papildus jāmin, ka augstās konstrukcijas labi aizsarga no vēja, kas ļauj to aizsega stadīt kultūras, kurām nepieciešami maigāki laikapstākļi.

Bez tam jāņem vērā, ka atbalstmūri ir ilglaicīgi elementi (būves), kas kalpos gadu desmitiem. Turklāt cik grūti un darbietilpīgi ir tos izbūvēt, tik pat ilgi ir tos nojaukt un utilizet. Tādēļ plānojumam ir jābūt ļoti pārdomātam, lai skaistā ideja nepārvēršas par dārgu un neizdevušos projektu.


Atbalstmūri un aizsargmūri dārzam